2015 Yamaha YZF-R25 — Kullanım Kılavuzu

Posted on 17 Sep, 2015
Model: 2015 Yamaha YZF-R25
Pages: 103
File size: 3 MB

Indir Kılavuz


Manuel Açıklama
Yağ değişimi mesafe göstergesi, son sıfırlandığından beri kat edilen mesafeyi gösterir (yani son yağ değişiminden itibaren). Bu yağ değişimi göstergesi “OIL” ilk olarak 1000 km’de sonra 5000 km’de ve daha sonra da her 5000 km’de bir yanarak motor yağının değişmesi gerektiğini belirtir. Motor yağını değiştirdikten sonra yağ değişimi mesafe göstergesini ve yağ değişimi göstergesini sıfırlayın. Her ikisini de sıfırlamak için yağ değiştirme mesafe göstergesini seçin ve “RES” (SIFIRLAMA) düğmesini bir saniye süreyle basılı tutun.

Daha sonra “OIL” ve yaş değiştirme mesafe göstergesi yanıp sönerken, üç saniyeliğine “RES” (SIFIRLAMA) düğmesine basın. Yaş değişimi göstergesi sıfırlanacaktır. Yağ değiştirme gösterge lambası yanmadan (yani ayarlanmış yağ servisi aralığı dolmadan) motor yağı değiştirilirse, bir sonraki periyodik yağ değişimini doğru zamanda göstermesi için gösterge sıfırlanmalıdır. Vites değiştirme zamanlama göstergesinin seçilebilecek dört farklı ayarı vardır.

Yanıp sönme şekli: bu fonksiyon, gösterge lambasının devreye girip girmeyeceği ve girmesi durumunda sabit yanma veya yanıp sönme seçiminin yapılabilmesine imkan tanır. Devreye sokma noktası: bu fonksiyon, gösterge lambasının devreye sokulacağı motor devrinin seçilebilmesine imkan tanır. Devre dışı bırakma noktası: bu fonksiyon, gösterge lambasının devreye sokulacağı motor devrinin seçilebilmesine imkan tanır.

Use of Cookies    Contact us